Muğla Üniversite Hastanesi Plastik ve Beyin Cerrahi Doktorlarının Başarısı

130

Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorlarından Prof. Dr. Mustafa Nişancı ve ekibindeki  Dr. Ali Murat Sonel ve Dr. Bilge Kağan Aysal  ile Beyin Cerrahı Doktorlarından  Dr. Serhat Aydıner’den  risk derecesi yüksek hasta için başarılı operasyon gerçekleştirildi.

23 Ocak’ta Balıkesir’de meydana gelen motosiklet kazasında sürücü  M. Çakır (25) ağır yaralanarak 112  Ambulans ekiplerince Balıkesir Şehir Hastanesine  kaldırıldı. Kafatasından yaralanan M. Çakır, İlk tedavisinin ardından, Hastanede  ilgili serviste 8 gün uyutularak kafatasında oluşan ödemin atılması beklendi. Bu süreçte kafatasında oluşan hasar için ilgili bölümlerde tedavi için araştırmalar sonucunda Bursa, İzmir, Manisa ve Ankara hastanelerine sevk için hazırlıklar yapıldı. Ancak Kafatasındaki hasar derecesinin riskli olmasından  dolayı  en son Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Plastik Cerrahi Bölümü ile Beyin Cerrahi Bölümü doktorları ile görüşülerek hasta  Muğla’ya sevk edildi.

Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Doktorlarından Prof. Dr. Mustafa Nişancı ve ekibindeki  Dr. Ali Murat Sonel ve Dr. Bilge Kağan Aysal  ile Beyin Cerrahı Doktorlarından  Dr. Serhat Aydıner’in birlikte gerçekleştirdikleri bir dizi operasyonlardan sonra  beyin ve Kafatasından ağır yaralanarak 8 gün uyutulduktan sonra risk derecesi yüksek olan 25 Yaşındaki M. Çakır  Normale dönerek Plastik Cerrahi servisinde alındı.

Hastane ilgili bölüm yetkililerinden alınan bilgiye göre,  Hasta kabulden sonra  Plastik Cerrahi ve Beyin Cerrahi ekiplerince ortaklaşa oluşturulan konseyde hastaya nasıl müdahalede bulunulacağı konusunda karar alındığını ve alınan karara göre bir dizi ameliyatlar yapılarak risk derecesi yüksek olan hasta  normale döndürüldü. Şu an servisdeki odasına alınarak tedavisine kontrollü şekilde devam edildiği bildirildi.

Hasta M. Çakır’ın annesi  Eylem Çakır doktorların müdahalesinden sonra yaptığı açıklamada,  oğlum 23 Ocak’ta Balıkesir’de kaza geçirdi. Balıkesir Şehir Hastanesinde ilk tedavinin ardından 8 gün uyutuldu. Uyutulmanın ardından asıl tedavisi için Bursa, İzmir,  Manisa ve Ankara’ daki hastaneler ile görüşüldü. Ancak risk derecesi yüksek olduğu için Balıkesir Şehir hastanesi  doktorları aracılığıyla Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi ve Beyin Cerrahi Bölümü  ile de görüştük. Sağ olsunlar biz kabul ettiler.  Hepsine çok teşekkür ediyorum. Oğlumun riskli olmasına rağmen gerekli tüm tedavileri hem Plastik Cerrahi, hem de Beyin Cerrahi doktorları tarafından zamanında ve doğru olarak yapıldı. Şu an oğlum çok iyi. Haftaya taburcu olabileceğini söylediler.  Hepsine ayrı ayrı tekrar teşekkür ediyorum dedi.