Ardahan Hariç 80 İl’e Muğla’dan Yerel Tohum

115

Türkiye’nin 80 iline Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezinden tohum gönderilirken, sadece Ardahan’ından talep gelmediğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ardahan’dan da talep gelmesi durumunda göndermeye hazır olduklarını açıkladı.

-Türkiye’nin 80 iline Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezinden tohum gönderilirken, sadece Ardahan’ından talep gelmediğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Ardahan’dan da talep gelmesi durumunda göndermeye hazır olduklarını açıkladı.

Türkiye’nin en kapsamlı yerel tohum merkezine sahip Muğla Büyükşehir Belediyesi Yerel Tohum Merkezi, 5 yıl içinde Türkiye’nin 80 ilinden gelen yerel tohum talebini karşıladı. Mart sonuna kadar taleplerin karşılanacağı açıklanmasına karşın, şu anda elde taleplere cevap verecek yerel tohumun kalmadığı açıklandı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, 2016 yılının 29 Ekim tarihinde faaliyete geçirdikleri Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Yerel Tohum Merkezi’nin bu kadar kısa sürede ilgi görmesinin kendilerini mutlu etiğini söyledi. Merkezde incelemelerde bulunan Başkan Gürün, merkezi kurarken ‘Yerel tohum, ulusal güç’ sloganı ile yola çıktıklarını açıkladı.