Beyaz Tv’de Yayınlanan ”Marka Şehirler” Programının Bu Haftaki Konuğu ULA İlçesi

83

Beyaz tv de her hafta cumartesi günü yayınlanan ”Hilal yaşar’la Marka şehirler” programının bu haftaki Marka Şehri Belediye Başkanı İsmail Akkaya ile  Ula ilçesi oldu.

Beyaz tv de her hafta cumartesi günü yayınlanan ”Hilal yaşar’la Marka şehirler” programında  Edirne’den Kars’a kadar tüm Anadolu karış karış gezilerek, şehir ve ilçelerin ekonomisi, ticareti, kültürü, sanatı, turizmi, ve bunlara bağlı olarak ekonomik faaliyetleri masaya yatırılarak markalaşmada etkin rol oynayan insanları, belediye başkanları, valilikleri, kurum temsilcileri ve özel kişileri programa konuk olarak alarak  ayrı ayrı hikayeleri ve başarıları anlatılıyor.

Bu hafta Marka şehir programında tanıtımı yapılan Marka Şehir Muğla’nın Ula ilçesi  ve İlçe Belediye Başkanı İsmail Akkaya oldu. Hilal Yaşar’ın sunduğu programda Başkan İsmail Akkaya ile  Ula İlçesinin  turizm, tarım, balıkcılık, arıcılık, narenciye ve cografi işarteli ürünü olan susamı  konuşuldu. Bunlara bağlı olarak katma degerleri ve sorunları  ulusal kanal olan Beyaz tv de Ekranlara taşınarak seyircilere aktarıldı.

Muğlanın küçük bir İlçesi olmasına rağmen denize kıyısı olması, Dünyaca ünlü Sakin Kent Akyaka sahilleri ve Azmak nehrinin olması bununla birlikte verimli toprakları ile tarımda söz sahibi olması gibi Ula’yı öne çıkaran değerleri ve bunlarla ilgili projelerini Programda anlatan Belediye Başkanı İsmail Akkaya, Ula için hazırladığımız projelerimiz var. Önceliğimiz ilçemizi çok iyi bir şekilde tanıtmak, Akyaka’da yoğunlaşan turizmi 12 aya çıkarmak.  Tarımda kültür ürünlerimize yeni ürünler katarak yerel üretimi artırmak ve iç piyasa dışında ihracatada yönelmek Ula için önemli bir katma değer yaratacaktır diye konuştu.

Programda Ula’nın tüm güzellikleri Başkan ile birlikte gezilerek izleyicilere tanıtımı yapıldı. Başkan Akkaya, Beyaz Tv’de yayınlanan ”Marka Şehirler” gibi programlar ile hem ülke içerisinde hemde dış dünyada ilçemizi en iyi şekilde anlatmak  ve ilçemizin ekonomik yönden güçlenmesi  adına  yöre halkı için de planladığımız  istihdam projelerini hayata geçirmemizde katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu nedenle sizlere de teşekkür ediyorum.

Başkan Akkaya, program sonunda bu Cumartesi yayınlanacak olan  programı izleyen izleyicilerden 2 kişiye, Akyaka’da 2 gün konaklama  ve Beyaz tv izleyicilerinden 1 kişiye de Akyaka Azmak nehri kenarında bulunan balık restaurantlarında bir akşam yemeği hediye ettiklerini söyledi.