Büyükşehir’den Bitlis Tatvana Yeşeren Kalem

50

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara çevre ve doğa bilincini kazandırmak için başlattığı ‘Yeşeren Kalem’ projesine Türkiye’nin dört bir yanından talep geliyor. Son olarak Bitlis’in Tatvan ilçesinden okul öncesi eğitimi öğretmenleri 140 öğrenci için yeşeren kalem talebinde bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi öğretmenlerin talebine duyarsız kalmadı ve 140 öğrenci için yeşeren kalemleri gönderdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Yeşeren Kalem’ projesi Türkiye’nin her yerine yayıldı. Öğrenciler kurşun kalemi kullandıktan sonra sonundaki tohumu dikiyor. Başta güneydoğu illeri olmak üzere Türkiye’nin her yerinden kalem talebi geliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi kalem taleplerine yetişmeye çalışıyor. Çocuklara çevre ve doğa bilincini aşılamak için başlatılan ve Çevre Eğitimi kapsamında Muğla’da dağıtılan yeşeren kalemler sosyal medyada paylaşılmasının ardından Türkiye’nin birçok yerinden ilgi gördü. Farklı illerde görev yapan birçok öğretmen Muğla Büyükşehir Belediyesi ile iletişime geçerek kalem talebinde bulundu.

Mardin, Hakkari, Diyarbakır, Siirt, Batman, Van, Ağrı, Şırnak gibi illerin köy okullarına ulaşan kalemler öğrenciler ve öğretmenler tarafından tam not alırken, öMuğla Büyükşehir Belediyesi’nin çocuklara çevre ve doğa bilincini kazandırmak için başlattığı ‘Yeşeren Kalem’ projesine Türkiye’nin dört bir yanından talep geliyor. Son olarak Bitlis’in Tatvan ilçesinden okul öncesi eğitimi öğretmenleri 140 öğrenci için yeşeren kalem talebinde bulundu. Muğla Büyükşehir Belediyesi öğretmenlerin talebine duyarsız kalmadı ve 140 öğrenci için yeşeren kalemleri gönderdi.