Kavaklıdere’den Büşra Öztürk, 59 Kilo Genç bayanlar kategorisinde Türkiye ikincisi

89

Başkentte düzenlenen  Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Kavaklıdere Belediye Spor Kulübü Taekwondo Takımı Milli sporcu Büşra Öztürk, 59 Kilo Genç bayanlar kategorisinde Türkiye ikincisi oldu.

İlk Ulusal  Müsabakalarda Türkiye ikincisi oldu

Ankara Keçiören Taha Akgül Spor salonunda gerçekleşen müsabakada 131 sporcu arasından 8 maç yaparak finalde Dünya ve Avrupa ikincisi sporcuya 5 – 4 yenilen Büşra Öztürk,  Gençler kategorisinde ilk senesinde Türkiye ikincisi oldu.

Hedefinin Avrupa ve Dünya şampiyonu olduğunu belirten başarılı Teakwandocu Büşra Öztürk; “Haftanın 6 günü düzenli olarak Halil hocamla çalışıyoruz bu turnuvaya günde çift idman yaparak hazırlandık. Bu konuda en büyük destekçim ailem benim bu büyük başarılarımda hep yanımda oldular Halil hocam salonda ve maçta ailem ise dışarda beni çok desteklediler. Gecen sene 2019 yılında 2 defa Türkiye Taekwondo Şampiyonunu oldum. Dünya Beşincisi Dünya Başkanlık kupası üçüncüsü Avrupa Üçüncüsü oldum ve gururla Ay yıldızlı formayı önce Özbekistan’da sonrada İspanya Valansiya’da bu onuru yaşadım müthiş bir duygu. Bu senede Milli forma nasip oldu Allah’ıma bin şükür” dedi.

Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir Büşra Öztürk’ün başarısını sosyal medyadan kutladı. Türkiye ikincisi olan Büşra Öztürk’ü tebrik ettiğini belirterek sporcunun ailesi ve antrenörüne teşekkür etti.